Körfezexpres
26.Ocak.2018
Bu haber 500 defa okundu.

EMITT Fuarı sonrasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İstanbul Balıkesirliler Derneği’nin de destekleri ile İstanbul’da yaşayan Balıkesirlileri yemekte buluşturdu. Balıkesirliler yemekte bir araya geldi, hasbihal etti.

Düzenlenen programa AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesirli olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Çapa Tıp Fakültesi Ortopedi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Aşık, İstanbul Balıkesirliler Dernek Başkanı Selim Can ve İstanbul’da ikamet eden Balıkesirli İş Adamları katıldı.
“RABBİM GÜZELLİKLERİ DAİM EYLESİN”
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can gecede yaptığı konuşmada, “Anadolu’nun özü olan bir memleketin hemşehrileriyiz. Rabbim bu güzellikleri daim eylesin. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na seçildiği bu yeni görevinde üstün başarılar diliyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Öte yandan Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim Afrin’de görev alan komutanlarımıza, askerlerimize güç ve kuvvet versin. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.
“BALIKESİR HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR”
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da Balıkesir’in çok önemli bir şehir olduğunu ve sürekli geliştiğini söyledi. Kafaoğlu, “Balıkesirimizi, güzelliklerimizi daha çok anlatıp, paylaşacağız. Çünkü şehrimizin güzelliklerini herkesin bilmesini ve görmesini istiyoruz. Bu anlamda bu organizasyonu düzenleyen emeği geçen İstanbul Balıkesirliler Derneğine ve tüm katılımcılara yürekten teşekkür ediyorum. Balıkesirli bir hemşehri olarak Ümraniye’yi geliştirerek çıtasını yükselten Belediye Başkanımız Hasan Can Beyefendiyle onur duyuyoruz. Balıkesir Altıeylül İlçesi ile Ümraniye Belediyesi kardeş şehir. İnşallah Altıeylül ilçesine Hasan Can Kültür Merkezi açacağız. İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimiz ile bir araya gelmek bizleri fazlasıyla mutlu etti. Balıkesir her geçen gün büyüyor, şehir olarak giderek yükseliyor. Balıkesir’e gelecek olan yatırımcılar acele etmeli, sonra yer kalmayabilir. Balıkesir Türkiye’yi doyuran bir il. Et ve süt üretiminde illerin başında geliyoruz. İstanbul’da yatırımları bulunan Balıkesir’li kardeşlerimizi de Balıkesir’e davet ediyoruz, evinize, memleketinize yatırım yapmalısınız. Bu arada Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda ülkemizin sınır güvenliği için kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimize başarılar diliyorum. Allah onları korusun, Allah askerlerimizi muzaffer eylesin. Harekat sırasında şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum” diye konuştu.
Balıkesir AK Parti Milletvekili Ali Aydınoğlu da geceyi organize ederek Balıkesirlilerle buluşmalarını sağlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve İstanbul Balıkesirliler Derneği’ne teşekkür etti. Aydınlıoğlu Balıkesir’in AK Parti hükümeti döneminde yatırım açısından büyük destek aldığını ve bu desteklere almaya devam edeceğini söyledi. Balıkesir’in her geçen gün büyüdüğüne işaret eden Aydınlıoğlu önümüzdeki dönemlerde Balıkesir’in cazibe merkezi haline geleceğini kaydetti.
Konuşmaların ardından program Seyit Onbaşı canlandırması ve güreş gösterisi ile devam etti. Ardından Tekeler Köyü Zeybeği, Balıkesir Bengisi ve Balıkesir Yöresel Halk Oyunları gösterilerinin ardından sona erdi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

L0D5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28