Körfezexpres
3.Haziran.2020
Bu haber 1565 defa okundu.

İkisi yelken hakemi üç Türk denizci tekne ile çıktıkları dünya turu sırasında Afrika’da kayboldu, kaybolan denizcilerin birisi Burhaniye’li Lütfü Erman Atamer.

Ulusal basında da yer alan haberlere göre, Eritre’de askerler İbrahim Iğnak, Selim Ekmekçioğlu ve Lütfi Erman'ı bilinmeyen bir nedenle gözaltına aldı. Yaklaşık 35 günden bu yana üç Türk yelkenciden haber alınamıyor. Perişan olan aileler merak ve endişe içinde gelecek bir haberi bekliyor.
Kaybolan üç Türk Yelkencilerden bir olan Burhaniyeli Lütfü Erman Atamer’in ailesi ve arkadaşları da meraklı bir bekleyiş içindeler. Gazetemizi telefonla arayan Lütfü Erman Atamer’in okul arkadaşı kaygılarını dile getirdi.38 Gündür kayıp arkadaşlarından haber almadıklarını belirten Jale Güreli Kavuk biz Erman ile ilk okul arkadaşıyız. Bende Yelken hakemi ve yarışmacıyım arkadaşlarımız Dünya turuna çıktılar tam dönüşe başladıklarında Koronavirüs salgını başlayınca arkadaşlarımız Eritre’de iki asker tarafından gözaltına alınmalarının ardından kendilerinde haber olamaz olduk kaygılarımız her geçen gün artıyor diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

E4W8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28