Körfezexpres
15.Mayıs.2020
Bu haber 207 defa okundu.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirleri ihlal ederek kumar oynanan bir eve baskın düzenledi.

Polis ekipleri, Balıkesir'in Altıeylül ilçesi Yıldız Mahallesi Soma Caddesindeki bir evde kumar oynatıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Bir süre teknik ve fiziki takip yapan ekipler, belirlenen adrese baskın düzenledi. Baskında evin bir odasının masa ve sandalyeler konularak kumarhaneye çevrildiği tespit edildi. Belirlenen adrese baskın düzenleyen polis ekipleri, 7 kişiyi kumar oynarken yakaladı. Koronavirüs salgını nedeniyle ikamet sahibi N.Y.'ye Kumar oynatmak ve Bulaşıcı hastalıklara ilişkin alınan tedbirlere uymamak suçlamasıyla işlem yapıldı.
Yapılan kontrolde içeride 7 şahsın iskambil kâğıdı diye tabir edilen kâğıtlar ve pullar ile kumar oynamak amaçlı bir araya geldiği tespit edildi. Bu nedenle halkın sağlığını tehlikeye sokacak şekilde bir arada bulunan 8 kişiye 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 34. Maddesi ile 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununa Aykırı Hareket Etmek ve Kumar Oynamak fiillerinden toplamda 35.240 TL idari yaptırım cezası uygulandı.
Bu olayla ilgili olarak adli makamların talimatıyla ikamet sahibi N.Y. isimli şüpheli hakkında Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama suçundan yasal işlem başlatıldı.
Evde yapılan aramalarda ise,
2.770 TL para, 104 adet iskambil oyun kâğıdı bulunarak muhafaza altına alınmıştır.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Z5R9

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28