Körfezexpres
6.Ocak.2020
Bu haber 200 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) incelemelerde bulundu.

Balıkesir'in sosyo-ekonomik, kültürel gelişimi ile ilimiz istihdamına katkı sağlayan işletmelere teşekkür eden Vali Yazıcı, tüm yatırımcıları kente davet etti.
Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgesinde Sepla Ambalaj Sanayi, Dericioğulları Yapı Malzemeleri, Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ile Esmen Kolonya ve Kimya Sanayi tesislerini ziyaret ederek, yapılan üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Balıkesir OSB Müdürlüğü yetkilileri ve yatırımcılarla görüşen Vali Yazıcı, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nin Balıkesir ve bölgemizin ekonomisine önemli bir katkı sağladığını ifade etti. Vali Yazıcı'ya, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Balıkesir OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Bekki, Balıkesir OSB Müdürü Mesut Eray ve 2. Organize Sanayi Bölge Müdürü Koray Urgun eşlik etti.
Firma yetkililerinden üretim, ekipman, istihdam ve ihracat rakamları konularında bilgi alan Vali Ersin Yazıcı, kendisine iletilen talep ve beklentilerin de takipçisi olacağını söyledi.
DEVLETİMİZ, YATIRIMCILARA HER ZAMAN DESTEK VERİYOR
Sık sık iş adamları ve esnaflarla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Vali Yazıcı, Balıkesir OSB, yaptığı ihracatla ülkemiz ve ilimiz ekonomisine önemli katkılarda bulunan, ilimizde önemli ölçüde istihdam sağlayan bir bölgedir. Devletimiz, yatırımcılara her zaman destek verirken bizler de iş adamlarımızın görüşlerini önemsiyor, yapılan toplantılarda sorunlarını dinliyoruz. Kente önemli ölçüde istihdam sağlayan Organize Sanayi Bölgesi şehrin kalkınmasında önemli bir lokomotif. ifadelerini kullandı.
BALIKESİR AÇISINDAN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK
Fabrikadaki ürünleri inceleyen ve üretim tesislerini beğendiğini ifade eden Vali Yazıcı, bu güzel memleket için taş üstüne taş koyanın her daim yanında olacaklarını belirterek, fabrika yetkilileri ve çalışanlarına başarılar diledi. Yapılan her yatırımın, bulunduğu yere ekonomik katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, Balıkesir'de istihdam ve ekonomiye katkı sağlayan böylesine önemli yatırımların yer alması bizleri mutlu ediyor. Tesislere yaptığımız ziyaretlerde iş adamlarıyla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunuyoruz. Katma değeri yüksek teknolojik ürünlerin üretilmesi ülkemiz ve Balıkesir açısından önemi çok büyük. Dedi
YATIRIMCILARIMIZIN DAİMA YANLARINDA OLACAĞIZ
Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nin kent, bölge ve ülke ekonomisine çok önemli katkı sağladığına dikkat çeken ve bölgede faaliyet gösteren tüm işletme yöneticileri ile çalışanlara teşekkür eden Vali Ersin Yazıcı, BALOSB'de yatırım yapmak isteyen girişimcilerin daima destekçisi olduklarını bir kez daha ifade etti.
Üretim tesislerinde de incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, fabrikaların sadece bölgeye değil, Türkiye ve yurt dışına da hitap eden bir çapta olduğunu sözlerine ekledi.
TÜM FİRMALARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYOR, BAŞARILAR DİLİYORUM
Vali Ersin Yazıcı'nın BALOSB'deki ziyaret ve incelemeleri, başta yeni yatırım ve ihtisas organize sanayi bölgeleri oluşturmak üzere ekonomik kalkınmanın sağlanması, üretim, istihdam ve ihracatın arttırılması hedefinde ellerinden gelen çabayı göstermeye devam edeceklerini tekrarlaması ve tüm yatırımcılara teşekkür edip başarılar dilemesiyle son buldu.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

L0D5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28