Körfezexpres
11.Kasım.2019
Bu haber 303 defa okundu.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Merkezi ve Burhaniye dahil Türkiye’deki 111 Şubesince Atatürk’ün manevi varlığına yönelik bir mektup yazıldı. ÇYDD ayrıca yine Genel Merkez ve tüm Şubeleri ile “Büyük Anıtkabir Buluşması” adı altında 16 Kasım Cumartesi günü Ankara’da bir Anıt Kabir ziyareti gerçekleştirecek.

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ü Ölümsüzlüğünün 81. Yılında Saygıyla Anıyor, Eserine Sahip Çıkmayı Sürdürüyoruz” başlığı ile kaleme alınan mektubun tam metni şöyle; Değerli Atam, 24 Mayıs 1918’de Ruşen Eşref (Ünaydın) Bey’e imzaladığınız fotoğrafta şunu yazmıştınız; “Her şeye rağmen muhakkak bir nura doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız Aziz memleketim ve milletim hakkındaki sınırsız muhabbetim değil, bugünün karanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkı ile ışık saçmaya çalışan bir gençlik gördüğümdendir.”
Umut verdiniz Anadolu’ya, köylüye, gençliğe. Ufkunuzla büyük, kocaman değerler oluşturdunuz. Alfabe Devrimi, Soyadı Kanunu bunlardan sadece birkaçı. Kadınlara verilen haklar alkışlanacak çalışmalardı. “Yurtta sulh, cihanda sulh” dediniz. Sanattan bahsettiniz. Ekonomik kalkınma dediniz. Bilim dediniz. Yüksek uygarlık dediniz. Özgür fikir dediniz. “Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” dediniz.
İzmir’in dağlarında sizinle çiçekler açtı. Bayram oldu tüm ülkemiz. Özgür düşünen, bilime önem veren, araştıran ve demokrasiye her zaman inanan birer Cumhuriyet yurttaşı olduk. Değerlerinizi hiçbir zaman unutmayacağız. Öğrettikleriniz bize yol göstermeye devam edecek. Laik Türkiye Cumhuriyeti vazgeçilmezimizdir, hep öyle kalacak. Işık içinde uyuyun. Emanetiniz emin ellerde…
ÇYDD Burhaniye Şube Başkanı Uğur Baykent Büyük Anıtkabir Buluşmasının derneklerinin geleneksel hale gelmiş bir etkinliği olduğunu belirterek şunları söyledi; “Biz her yıl gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içindeki tüm inanç ve fikir sömürücüsü odaklara inat; Atamıza gidiyoruz. 81 yıl öncesinden bugüne, bize hala ışığıyla en gerçek yol gösterici olduğunu kanıtlamak için gidiyoruz. ÇYDD Burhaniye Şubesi olarak 16 Kasım’da Büyük Anıtkabir Buluşması için Ankara’ya gidiyoruz” dedi.

Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

T2L6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28