Körfezexpres
11.Kasım.2019
Bu haber 217 defa okundu.

Okul öncesi eğitiminin kalitesini arttırmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğünce 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında düzenlenen “Balıkesir Erken Çocukluk Eğitimi Zirvesi” idareci, öğretmen ve velilerin yoğun katılımı ile Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

09 Kasım 2019 Cumartesi günü Avlu Kongre ve Kültür Merkezi Ertuğrul Salonu’nda gerçekleştirilen ilk gün programına Millî Eğitim Bakanlığı Erken Çocukluk Daire Başkanı Tuncay Morkoç, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, Doç. Dr. Hasan Kandermir, Dr. Öğretim Üyesi Nihan Feyman Gök Ve Uzman Psikolog Özkan Şenol, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Müftüsü Ramazan Topcan, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, idareci, öğretmen ve veliler katıldı.
BİR ŞEHRİN BÖYLESİNE GÜZEL ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ OLMASI BÜYÜK BİR BAHTİYARLIK
Böylesine güzel bir zirveye ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Öncelikle okul öncesi eğitimde farkındalık oluşturmak, okul öncesi öğretmen ve idarecilerimizin kendilerini yenilemelerini sağlamak amacıyla düzenlemiş olduğumuz iki günlük bu zirve için bizleri kırmayarak şehrimize teşrif eden değerli akademisyenlerimize, her biri birbirinden değerli hocalarımıza; haftasonu olmasına rağmen bu salonu hınca hınç dolduran siz değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.
Böylesine güzel bir zirveye ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyum. Çünkü bir şehrin böylesine güzel etkinliklere, böylesine anlamlı çalıştaylara ev sahipliği yapmış olması büyük bir bahtiyarlık. İki gün süre ile gerçekleştirecek olduğumuz Erken Çocukluk Eğitim Zirvesi’nin şehrimizde okul öncesi eğitimini daha da güçlendireceğine, yürütmüş olduğumuz bu ve benzeri çalışmalar sayesinde okul öncesinden orta öğretime kadar eğitimde çok daha güzel noktlara ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.
İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın açılış konuşmalarının ardından ilk gün programı Prof. Dr. Belma Tuğrul, Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, Doç. Dr. Hasan Kandermir, Dr. Öğretim Üyesi Nihan Feyman Gök ve Uzman Psikolog Özkan Şenol’un sunumları ile sona erdi.
Zirvenin ikinci gün programı 10 Kasım 2019 Pazar günü Karesi Zübeyde Hanım Anaokulundaki “Erken Okuryazarlık, Masal Anlatıcılığı, Okul Öncesi Stem Uygulamaları, Çocuklarda Öfke Terapisi, Okul Öncesi Dönemde Ritim Çalışmaları, Okul Öncesi Dönemde Kodlama, Okul Öncesi Dönemde Ritim Çalışmaları” atölyeleri ile devam etti.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

K6C0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28