Körfezexpres
20.Ekim.2018
Bu haber 605 defa okundu.

“Avrupa Kardeş Okul Projesi” kapsamında 14-19 Ekim 2018 tarihlerinde Balıkesir’de bulunacak olan Romanya Colletis College Mangalia idareci, öğretmen ve öğrencileri; Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileriyle birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ı ziyaret ettiler.

Avrupa Kardeş Okul Projesi kapsamında ilimizi ziyarete gelen Romanya Colletis College Mangalia idareci, öğretmen ve öğrencileri kabul eden İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız; Türk ve Romen öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.
Romanya ile tarihte çok güçlü bağları olan bir ülke, ulus olarak sizleri kendimizden bir parça olarak görüyoruz diyerek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız; “Öncelikle ülkemize, Balıkesir’imize hoş geldiniz Sizleri Balıkesir’imizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu güzel projeye öncülük eden Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisemizin kıymetli idareci, öğretmen ve öğrencilerini de ayrıca tebrik ediyorum. Şunu hiçbir zaman unutmayınız ki insanların dili, ırkı, rengi farklı olsa da gözyaşlarının rengi hep aynıdır. Bu anlamda hepimiz kardeşiz.” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I4A8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28